top of page

Prosecco DOC Treviso

 TIEMO - Brut
Astoria Venice Collection

Tiemo 2.png
  • APELACJA - DOCG

  • RODZAJ  - białe musujące lekko wytrawne

  • SZCZEP -  GLERA

  • PERLAGE: dobry i trwały

  • KOLOR: blady słomkowy żółty

  • ZAPACH: elegancki, owocowy, kwiatowy

  • SMAK: charakterystyczny, przyjemny, harmonijny

CHARAKTERYSTYKA CHEMICZNA

Zawartość alkoholu , obj.10,50-11,50

Cukry, g/l  8.00 - 10.00

Całkowita kwasowość, g /l 5,50-6,50

TEMPERATURA SPOŻYCIA 5-6°C, odkorkować przed podaniem.
KONSERWACJA Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ciepła i źródeł światła.

Sklepiony dach weneckich galer, tiemo chronił dowódców i oficerów przed wściekłością mórz. W Bucintoro, okazałym statku będącym symbolem Serenissimy, tiemo było ozdobione szkarłatnymi aksamitami i wsparte złotymi kariatydami: było to honorowe miejsce zarezerwowane dla tronu książęcego. Precious Prosecco Doc, Tiemo to wersja BRUT  swojego bliźniaka Galie. Ręcznie zbierane winogrona z winnic na zboczach są szybko wyciskane, a moszcz fermentuje w kontrolowanej temperaturze; późniejsza powolna fermentacja harmonizuje dziedzictwo aromatyczne, przywracając aromaty świeżych owoców i cytrusów, przyjemnie zbalansowany i wszechstronny smak sprawia, że ​​jest idealny jako aperitif, z delikatnymi pierwszymi daniami i wiosennymi risotto. Dla miłośników lekko wytrawnego smaku

PIEGHEVOLE-VENICE-1 BB.jpg

Wenecja i Prosecco to dwa klejnoty w koronie regionu Veneto. Astoria Wines postanowiła oddać hołd najpiękniejszemu miastu na świecie specjalną kolekcją  „VENICE COLLECTION” zawierającą najbardziej charakterystyczne wina.
GALIE - CORDERIE - TIEMO -FANO - ARZANA
Prosecco jest sprzedawane w ekskluzywnych, wycinanych i grawerowanych butelkach Astoria, które łączą  sztukę mistrzów szkła w weneckiej lagunie Murano. Nacięcia na butelce odzwierciedlają kształty dzielnic Wenecji. 

bottom of page