top of page
  • Jacek

Ruden

Wenecka nazwa „Ruden”, czyli rdza, została graficznie i chromatycznie wzmocniona przez estetykę etykiety i znajduje swoją siłę w metaforycznym świecie narzędzi rolniczych i związanych z nimi przedmiotów pracy. Te narzędzia, zdolne do wytrzymania żywiołów, dają poczucie oporu i umiarkowania. Określenie „Ruden” przypomina również teren zewnętrzny w Tenuta Astoria: taras zbudowany z tego materiału, który dominuje w najlepszych winnicach. Astoria przedstawia Ruden Rosso Veneto IGT!

Cenne odmiany czerwonych winogron manifestują swój mięsisty charakter w wystawnym uścisku. Stworzony dzięki mistrzowskiemu mistrzowi winiarstwa, dojrzewa w małych dębowych beczkach. W szkle przejawia się solidnością i wytrzymałością „rdzy”, stąd nazwa w dialekcie Veneto el Ruden Wzgórza Treviso oferują nie tylko wspaniałe wina musujące, ale także wyrażają intensywne czerwienie bogate w niuanse. Dlatego Astoria zdecydowała się stworzyć nową, gęstą czerwień, której dotychczas nie było w linii win.

Jest to czerwień, która harmonijnie łączy strukturę tradycyjnej mieszanki Bordeaux Cabernet i Merlot z elegancją Pinot Noir i miękkością Marzemino Passito. Wino Astoria El Ruden dostępne również w drewnianych skrzynkach na 6 butelek.


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page