top of page

Prosecco Superiore DOCG ASOLO Extra Brut

fano 2.png

APELACJA - DOCG

RODZAJ  - białe musujące lekko wytrawne

SZCZEP -  GLERA

PERLAGE: dobry i trwały

KOLOR: blady słomkowy żółty

ZAPACH: elegancki, czysty, owocowy ze względu na swój typowy aromat

SMAK: charakterystyczny, przyjemnie kwaskowaty, wytrawny

CHARAKTERYSTYKA CHEMICZNA

Zawartość alkoholu , obj.10,50-11,50

Cukry, g/l  7.00 - 8.00

Całkowita kwasowość, g /l 5,50-6,50

TEMPERATURA SPOŻYCIA 5-6°C, odkorkować przed podaniem.
KONSERWACJA Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od ciepła i źródeł światła.

„Daleko od chwały osiemnastowiecznej Wenecji, duża latarnia z trzema światłami - Fanò - oświetlała wezbrane morze ze szczytu statku Andrei Pisani, odważnego bohatera floty weneckiej…” To może się rozpocząć opowieść o morzu i przygodzie, którą możesz sobie wyobrazić, popijając nasz Asolo Prosecco Superiore DOCG, oświetlony jego słomkowożółtym kolorem. Winogrona zbierane ręcznie w górzystych winnicach Asolana DOCG są delikatnie tłoczone. Staranna fermentacja moszczu w temperaturze 16/18 ° C prowadzi nas do uzyskania delikatnego wina bazowego, które jest następnie musujące w niskiej temperaturze, aby w pełni zachować cenne aromaty. Po kilku tygodniach odpoczynku w butelce możemy w pełni docenić jej delikatny bukiet kwiatowo-cytrusowy; wytrawny, świeży smak, pikantny z owocowymi nutami w harmonii. Cieszmy się nim jako aperitif, do delikatnych przystawek lub w idealnym połączeniu z grillowanymi owocami morza. Dedykowane miłośnikom wytrawnych i wytrawnych bąbelków, Fanò to extra brut prosecco, idealne dla tych, którzy lubią bardziej wytrawne brzmienie.
NAGRODY

Asolo Prosecco Docg Superiore Spumante Brut "Fano'" 90/100 5 Star Wines | 2021
Asolo Prosecco Docg Superiore Spumante "Fanò" 2018 88/100 5StarWines | 2019
Asolo Prosecco Docg Superiore Spumante Brut "Fano" 2017 90/100 Vinitaly | 2018

PIEGHEVOLE-VENICE-1 BB.jpg

Wenecja i Prosecco to dwa klejnoty w koronie regionu Veneto. Astoria Wines postanowiła oddać hołd najpiękniejszemu miastu na świecie specjalną kolekcją  „VENICE COLLECTION” zawierającą najbardziej charakterystyczne wina.
GALIE - CORDERIE - TIEMO -FANO - ARZANA
Prosecco jest sprzedawane w ekskluzywnych, wycinanych i grawerowanych butelkach Astoria, które łączą  sztukę mistrzów szkła w weneckiej lagunie Murano. Nacięcia na butelce odzwierciedlają kształty dzielnic Wenecji. 

bottom of page